sobota, 22 grudnia 2012

Dekoracje świateczne

Święta... Święta... To czas wielkich wyczekiwań, przygotowań... jednak, gdy już nadejdą  zbyt szybko przemijają. Mam nadzieję, że ten czas ostatnich przygotowań jak i sam okres świąteczny dla każdego - dla Was jak i dla mnie - będzie pełny magii, radości i miłości.
Przeglądałam kilka dni temu stare zdjęcia i trafiłam na dekoracje świąteczne z przed 2 lat. Stroiki te są bardzo proste i szybkie w ich stworzeniu. Do całej kompozycji tak naprawdę można wykorzystać to co mamy w domu. Ja z roku na rok mam te same elementy dekoracyjne jednak co roku wychodzi mi co innego.
 Na początek pokażę Wam mój stroik, który tradycyjnie znajduje się w moim pokoju. Dostałam kulę wraz  z rybkami, jednak było mi ich strasznie żal jak powiedziałam się, że ryby w takich pojemnikach tylko się męczą... Dlatego też rybki dałam komuś innemu w prezencie a szklana kula mi pozostała. Używam ją czasem do dekoracji stołu. I tak wykorzystałam ją jako stroik świąteczny. Do wewnątrz włożyłam troszkę jedlic, dla zapachu oraz inne ozdoby świąteczne.


 Ten stroik robię co roku, jednak za każdym razem wygląda inaczej. Postaram się pokazać jeszcze tegoroczny oraz jak znajdę z ubiegłego roku.

Kolejna propozycja to słodki stroik. Głównym jego elementem jest piernikowa choinka, której towarzyszą kulki czekoladowe oraz inne pierniczki. Jeszcze jedna dekoracja. Tradycyjnie jedlice muszą być dla tego zapachu świątecznego. Wszystkie elementy były tylko poukładane na szklanym półmisku, bez żadnej gąbki lub innego elementu ułatwiającego stworzenie kompozycji. Mimo to całość doskonale się trzymała, a w sytuacji gdy jedlice zaczynały się obsypywać łatwo można było je wymienić na świeże.

 Na razie tyle Wam pokażę. Jak znajdę jeszcze chwilkę czasu to pokaże kolejne stroiki.
Miłej nocy życzę :)

2 komentarze:

Dziękuję za zostawienie po sobie obecności na moim blogu. Zapraszam na kolejne odwiedziny:)