sobota, 8 września 2012

Mała dekoracja na stół

Długo zastanawiam się co zrobić na stół, aby pasowało mi kolorystycznie do całości pokoju. Dlatego też wykonałam niewielką kulę z papierowych kwiatów.
Nie miałam w domu styropianowej koli, którą mogłabym obkleić, dlatego też musiałam sama sobie coś podobnego zrobić. Dodatkowo kulę umieściłam w małej, ceramicznej doniczce. Całość prezentuje się tak: 


 


 

 A teraz pokażę moją wcześniejszą dekorację, która jest tylko sezonowa, ponieważ użyłam w nich kwiatów sezonowych - w tym przypadku astrów, ponieważ są bardzo wytrzymałe. Dołożyłam również kulka świeczek. Na spód miseczki dałam kilka żółtych, szklanych kamyczków, aby był również akcent żółci jak reszta mojego pokoju.

 (Przepraszam za niezbyt ostre zdjęcie.) Obok miseczki z kwiatami i świeczkami znajduje się miniaturka storczyka, który znajduje się w takiej samej doniczce jak dekoracja pokazana na początku tego posta. A tak się prezentował w nocy :)
A teraz prosta dekoracja - zimowa, która miałam ponad rok temu (ostatnio znalazłam jej zdjęcia). Zimowa dlatego, że jest w zimnych barwach - w błękicie. Wykorzystałam do niej szklaną kulę, w której wcześniej hodowałam rybki (bojowniki). Jednak doszłam do wniosku, że te rybki tylko w niej się męczą. Na spodzie kuli umieściłam szklane kamyczki w niebieskim kolorze oraz kilka świeczek. Bardzo lubię patrzeć na ogień, dlatego też je dałam, tym bardziej, że wtedy była zima, a ogień zawsze rozgrzewa :) 
 Zdjęcia zrobione tylko w nocy. Ale efekt był śliczny, prosty pomysł a mnie zachwycił. Światło z świeczek doskonale odbijało się w kuli i szklanych kamyczkach.

To moje propozycje na prostą i łatwą dekorację stołu, półki czy biurka.

Pozdrawiam serdecznie, zwłaszcza osoby, które regularnie odwiedzają mojego bloga. Pozdrawiam i dziękuję za zaufanie nowym obserwatorom: Izabela Ocvirek, Hanka, Pracownia Ani, Ana oraz Pelasia.


6 komentarzy:

  1. wow! ale piękniutkie dekoracje :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. sliczne dekoracje pozdrawiam ciepluteńko

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapraszam do mnie po wyróżnienie...

    OdpowiedzUsuń
  4. Robisz naprawdę śliczne rzeczy! Na pewno będę tu częściej zaglądać ;)
    Pozdrawiam i zapraszam do mojego twórczego zakątka :)
    http://anzaart.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo pomysłowe i efektowne :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Masz wspaniałe pomysły :) Zapraszam do mnie po wyróżnienie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawienie po sobie obecności na moim blogu. Zapraszam na kolejne odwiedziny:)